День молодого вчителя
Стало традицією весняними, сонячними днями проводити зустріч з молодими колегами. Ось і цього року 30 квітня відбулася зустріч з молодими педагогами , яка проходила у формі відкритої розмови.
Участь у заході взяли 7 молодих спеціалістів закладів загальної середньої освіти Олександрівської громади.
На
заході були присутні:
начальник відділу освіти Олександрівської селищної ради Валентина СОКОЛ;
директор комунального унітарного підприємства «Олександрівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Людмила ЛЕВЧЕНКО;
голова селищної організації профспілки працівників освіти Людмила ВОЛКОВА.
Молодих колег привітала начальник відділу освіти Олександрівської селищної ради Валентина СОКОЛ.
Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Молоді вчителі представили свої напрацювання і досягнення за рік, поділилися проблемами, які виникали під час роботи.
Цікавими, змістовними були виступи досвідчених колег. Вчитель географії КЗ «Олександрівський ліцей №1» Наталія ГОЛИНСЬКА, лауреат ІІ (обласного) етапу «Вчитель року-2024» поділилася досвідом роботи, формами та методами організації освітнього процесу. Вчитель біології, хімії, фізики, астрономії КЗ «Михайлівський ліцей», лауреат ІІ (обласного) етапу «Вчитель року-2023» Станіслав БІРЕЦЬ презентував систему роботи з обдарованими дітьми.
Практичною частиною було виконання цікавих психологічних вправ на розвантаження та релаксацію, які запропонувала Інна МОСКАЛЕНКО, практичний психолог комунального закладу позашкільної освіти «Олександрівський центр дитячої та юнацької творчості».
Ми бажаємо молодим колегам успіхів, творчого натхнення, майстерності, комунікативності та вміння вбачати щасливі моменти у своїй праці.
_______________________________________________________________________________________
Серед
різноманітності активностей практичний психолог Москаленко І. КЗПО «Олександрівський
ЦДЮТ» взяла участь в інноваційному
п'ятиденному онлайн- заході "Ресурсний марафон".
Під час
марафону обговорювали маркери емоційного вигоряння,
обговорювали питання :
-Чому
так важливо дбати про ментальне здоров'я?;
-
ознайомились з особливостями поведінкових реакцій підлітків на військові події;
-
розібратись як краще будувати безбар’єрну комунікацію для побудови
конструктивного діалогу;
- дізнались про особливості реакцій психіки на травмуючу
подію тощо.
Практично
навчилися складати структуру тренінгів, які стосуються психічного здоров'я.
Здобуті
знання практичний психолог застосовуватиме
в своїй професійній діяльності.
____________________________________________________________________________________
Круглий стіл на тему:«Впровадження технологій раннього втручання»
Вчасне надання послуг раннього втручання дає змогу забезпечити потребу батьків у психологічній і професійній допомозі, створити умови для максимально ефективного використання наявного потенціалу дитини, підготувати її до інклюзивного навчання. Шляхи вирішення цих питань обговорили консультанти ІРЦ, практичні психологи та вчителі-логопеди під час круглого столу на тему: «Впровадження технологій раннього
втручання».
Захід відбувся 08 грудня
2023 року з ініціативи КУ «Олександрівський ІРЦ» на базі КЗ «Олександрівський ліцей №1».
Під час проведення заходу учасники ознайомились з принципами раннього втручання (РВ), практикою надання послуги РВ в місті Кропивницький та існуючим досвідом просування в Україні.
Присутні обговорили особливості надання ранньої допомоги дітям в умовах КУ «Олександрівський ІРЦ», також окреслили основні проблеми з даної теми, зокрема особливості розвитку мовлення в програмі раннього втручання, стимуляція фізичного розвитку дитини та співпраця фахівців та батьків.
Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу.
Дякуємо всім учасникам круглого столу за активну участь та корисну інформацію.
_________________________________________________________________________________
6.09.2023
I засідання:
Тема: Організація соціально-психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу у 2023-2024 навчальному році.
________________________________________________________________________________________
10 лютого в КЗПО «Олександрівський ЦДЮТ» відбувся семінар-практикум для психологів та соціальних педагогів, на тему: «Емоційне напруження. Як допомогти собі в умовах емоційного напруження», тренінг провела практичний психолог центру творчості Москаленко Інна Миколаївна.
Основними тезами насиченого семінару-практикуму були:
-зі стресовими ситуаціями можна впоратись – все залежить від нас;
-емоції – наші друзі, бо допомагають нам адаптуватись до змін і
навчитись нового;
-з власними емоційними станами потрібно працювати на рівні тіла, думок, поведінки.
Під час заходу відбулося знайомство з учасниками семінару та укладання правил тренінгу у формі «Дерево очікувань», інформаційного блоку «Емоційне напруження» та практичної частини «Повітряна куля», «Енергетичний живопис», «Практика йоги» для подальшого використання методів в роботі з учасниками освітнього процесу.
Практики та організатор семінару сприяли емоційному розвантаженню та відновленню психологічних ресурсів кожного учасника.
За підсумком роботи був зроблений висновок, що для усіх присутніх такі заходи є корисним обміном досвіду та живим спілкуванням.
Дякуємо учасникам за активну і плідну співпрацю!
Немає коментарів:
Дописати коментар